www.AukceSance.cz

Aukční katalog online
Vstup do aukce on-line
(kompletní aukční nabídka)

Aukční katalog ke stažení
Jak se aukce zúčastnit

Více informací o Projektu Šance
a českých „dětech ulice“


J. S.

Český malíř, grafik a zlepšovatel. Vystavuje pod iniciálami, aby se odlišil od stejnojmenného malíře z Police, s nímž jej pojí přátelství a tvorba. Vystudoval psychologii a pedagogiku na FF UK. Počátkem sedmdesátých let intenzivně navštěvoval přednáškové cykly Dr. Antonína Balíka v Národní galerii, což jej vedlo k opatření si olejových barev a k malování obrazů.
V roce 1981 spojil svoji životní pouť s malířkou Norou Blankou Vláškovou. Ve druhé polovině osmdesátých let jej galerijní kontakty zavedly do Francie, Švýcarska a USA, kde se jeho obrazů ujímali sběratelé. Zvýšený zájem sběratelů v Čechách a na Moravě vedl v devadesátých letech k omezení zahraničních aktivit.
Od počátku maluje olejem na plátno i na pevné podklady. Po osmi letech života v Jamrtále (Nuselské údolí u parku Folimanka) a častých vycházkách do čtvrtí Karlov a Albertov vytvořil sérii vedut, které vystavil v roce 1979 přes odpor úřadů na vnější zdi psychiatrické kliniky. V roce 2003, po třiceti letech volné tvorby, se mu podařilo překonat psychickou bariéru a začal tvořit i abstraktně (J. S. Brut).
Od té doby maluje „abstraktní toulání“ i „snové krajiny duše“. Při práci do obrazů „vstupuje“, a tudíž je komponuje tak, aby v nich bylo příjemně jak jemu, tak i komukoli dalšímu.
Od počátku devadesátých let tvoří grafické listy technikou xerografie a faksimile. Spolu s Národní galerií a firmou Trico se podílel na vývoji techniky Offlith, vyznačující se jemnou strukturou tisku a barevnou věrností reprodukce.


Sance
KONTAKT: Projekt Šance, Ve Smečkách 28, 110 00 Praha 1
Pavel Kozler, asistent, mobil: 721 270 250, info@projektsance.cz