www.AukceSance.cz

Aukční katalog online
Vstup do aukce on-line
(kompletní aukční nabídka)

Aukční katalog ke stažení
Jak se aukce zúčastnit

Více informací o Projektu Šance
a českých „dětech ulice“


Dalibor Nesnídal

„Je tolik věcí, které bych se chtěl naučit, a tolik věcí bych chtěl ještě vytvořit, že na to jeden lidský život nemůže stačit.“ Takto se sám charakterizuje na svých oficiálních webových stránkách rytec skla, sochař, malíř a muzikant. Během své kariéry spolupracoval s firmou Moser, v níž se živil rytectvím, a později zde vznikly jeho vlastní skleněné objekty. Rád tráví čas v přírodě a pracuje s přírodními materiály, které ho inspirují ke tvarům soch nebo je samé umisťuje do kompozice. Plastiky většinou zobrazují zvířata nebo lidské postavy a jsou složeny z mnoha druhů materiálů. Nesnídala však většina lidí zná díky hravým barevným ilustracím ke knihám Josefa Formánka, jako je Syn větru a Prsatý muž a další.Komentář Projektu Šance:
Zlaté české ručičky. Všeuměl… to jistě platí o Daliboru Nesnídalovi, který jde na procházku do lesa a domů si přinese pár větviček, pár žaludů a vytvoří z nich sochu, ze které vám bude přecházet zrak. Jeden nejmenovaný (ale známý a významný umělec…) se k němu do ateliéru jezdí inspirovat a pak běhá po baráku, nevěřícně točí hlavou a „křičí“, že to není možné, a v tom má pravdu. Talent Dalibora Nesnídala, jeho představivost, ale i to, jak je jeho tvorba dotažená, jsou vskutku nevídané. Dalibor Nesnídal bydlí ve vesničce – a teď si neděláme legraci –, kde zřejmě doopravdy končí všechny cesty, a tak vám vůbec nepřijde podivné, že vám liška přijde popřát dobrou noc.

P. S.: V tvorbě onoho známého (ale opět nejmenovaného umělce:) je inspirace tvorbou Dalibora Nesnídala znát. Dalibora Nesnídala ale znají spíš jen fajnšmekři, takže Dalibor bude mít na práci jistě i nadále dost klidu.
Sance
KONTAKT: Projekt Šance, Ve Smečkách 28, 110 00 Praha 1
Pavel Kozler, asistent, mobil: 721 270 250, info@projektsance.cz